Ana içeriğe atla

YPG: Yakında sokak çatışmaları başlayabilir

Kurdistan
Batı Kürdistan

Kurdistan24’de yer alan habere göre YPG sözcüsü Heseke, yakında Efrin'de sokak çatışmalarının başlayabileceğini açıkladı.

Türkiye ve Rusya’nın ortak menfaatleri için Efrin’e karşı uluslararası bir plan çizdiklerini vurgulayan Brusk Heseke, “Rusya ile planlanan ve Türkiye’nin ÖSO gruplarıyla beraber yürüttüğü bu saldırıya karşı 52 gündür direniyoruz. Şimdiye kadar savaş dağlarda devam ediyordu ve bu süreçten sonra savaş ovada sürecek. YPG olarak halka karşı sorumluluğumuz gereği sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Şam’a bağlı Şeiba milislerinin YPG güçlerinin safındaki yerlerini tuttuklarını dile getiren Heseke, “TSK, Efrin’in su şebekesini, elektrik santralini ve kentin gıda depolarını vurdu. Bu saldırılar yüz binlerce sivilin hayatını riske attı” ifadesini kullandı.

TSK ve ÖSO güçlerinin Efrin’in çevresine kadar ilerlemesinden dolayı yakında sokak çatışmalarının başlayabileceğini vurgulayan Brusk Heseke, son teknoloji silahlarla donanmış 60 bine yakın bir güce karşı mücadele yürüttüklerini ve kent savaşı için tüm hazırlıklarını yaptıklarını söyledi.

Yeni yorum ekle