Ana içeriğe atla

Ankara’da askerlik yapan Kürt gençi Mehmet Boztepe, ölü bulundu. İntihar ettiği ileri sürülen Boztepe’nin öldürüldüğü düşünülüyor

Türkiye

Önceki gün Kilis Jandarma Komutanlığı’nda yaşanan şüpheli asker ölümünün ardından Ankara’da askerlik yapan Mehmet Boztepe’nin de intihar ettiği ileri sürüldü.

Ankara’da Türk ordusunda askerlik yapan Urfalı Mehmet Boztepe, ölü bulundu. İntihar ettiği ileri sürülen Boztepe’nin öldürüldüğü düşünülüyor.

Ankara’nın merkez Altındağ ilçesi Ulus semtindeki Mehmetçik Gazinosu’nda görev yapan Urfalı asker Mehmet Boztepe’nin intihar ettiği iddia edildi.

Boztepe’nin dün gece nöbet kulübesinde yaşamına son verdiği belirtildi.

Mehmet Boztepe’nin cenazesi otopsi işlemleri için Ankara Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Boztepe’nin ölüm haberi sabah saat 04.00’te ailesine verildi. Kentte gelen ailenin, otopsi işleminin ardından Boztepe’nin cenazesini alarak Urfa’nın Bozova ilçesinde toprağa verecek.

Önceki gün de yine Urfalı olan Ömer Faruk Demirkol’un askerliğini yaptığı Kilis Jandarma Komutanlığı’nda intihar ettiği iddia edilmişti.

Türk ordusunda askerlik yapan Kürt gençleri de bir bir ölüyor. Türk devleti, bu gençlerin intihar ettiğini iddia etse de, bu iddialar dayanaksız kalıyor ve ölümlere intihar süsü verildiği belirtiliyor.

Yeni yorum ekle