Ana içeriğe atla

ABD Senatosundan Türkiye’ye yaptırım tasarısı

Amerika

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin önde gelen senatörü ve ABD Başkanı Donald Trump'ın Senato'daki en büyük destekçilerinden Lindsey Graham, 'Kuzey Suriye'ye girmesi halinde Türkiye'ye yaptırım uygulanması için elinden geleni yapacağı' açıklamaları sonrası hem Demokratlar'ın hem de Cumhuriyetçiler'in bu konuda uzlaştığını açıkladı.

ABD'den Türkiye'ye yaptırım tasarısı

Graham, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'ye uygulanmasını istediği yaptırımlarla ilgili bir tasarıyı açıkladı ve hem Demokratlar'ın hem de Cumhuriyetçiler'in bu konuda uzlaşıya vardığını belirtti. 

Daha önceki paylaşımında Graham, "Türkiye Suriye'nin kuzeyine girerse, bu adımı Kongre'nin cehennemden gelme yaptırımları takip edecektir. Kapsamlı, derin ve yıkıcı yaptırımlar" ifadelerini kullanmıştı.

Graham, son paylaşımında ise, "Senatör Chris Van Hollen'la Türkiye'ye karşı Suriye saldırısı nedeniyle ağır yaptırımlar uygulanması konusunda ortak bir anlaşmaya vardık. (ABD) yönetimi, Türkiye'ye karşı harekete geçmeyi reddederken, (Senato'da) her iki partinin de güçlü desteğini umuyorum" ifadelerini kullandı.

ResimResim

Yeni yorum ekle