Ana içeriğe atla

ABD'den Türkiye'ye S-400 misillemesi

Amerika
Türkiye

CNN International, Trump yönetiminin Türkiye’ye yaptığı Patriot hava savunma sistemi satış teklifini resmi olarak geri çektiğini yazdı.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre, CNN, ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan bir yetkiliye dayandırdığı haberinde kararın Türkiye’nin Rus hava savunma sistemi S-400 almasına karşılık misilleme olduğu’nu belirtti.

CNN’e konuşan ve adı açıklanmayan ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi “S-400lerin teslim edilmesi durumunda son Patriot teklifimizi geri çekeceğimizi Türkiye’ye mütemadiyen söyledik. Patriot teklifimizin süresi doldu” dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, geçen yıl Aralık ayında, 3,5 milyar dolarlık Patriot füze sisteminin Türkiye’ye olası satışına onay verildiğini duyurmuştu.

 

 

1 Yorum

Yorumlar

ABN nın her zaman olduğu gibi yine kıvıcıklığı tuttu asla güvenilmeyecek bir ülke bunlardan dost olmaz üstleri kapatın bunları gönderin yarın ülkeye müdahale ederler diğerleriine yaptığı gibi bize barış ayağına saldırmayacağı ne malum hem ne faydasını gördük savaş silah asker gönder ticaret kota var eeeh yeter 

Yeni yorum ekle