Ana içeriğe atla

Amerika'da, Rojava'lı göçmenler için yardım kampanyası

Amerika
Rojava

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki (ABD) Kürtler Türkiye'nin harekatının ardından evlerini terk etmek zorunda kalan Rojava'lı Kürt göçmenler için bir yardım kampanyası başlattılar.

ABD'deki Amerika Kürt Topluluğu tarafından yaklaşan kış koşulları düşünülerek çocukların ihtiyaçlarının giderilmesi için düzenlenen yardım kampanyasında 30 bin dolar hedeflenmiş durumda.

"Çocukların kışlık giysilere, bebeklerin de bebek mamasına, ailelerin yemek pişirmek ve ısınma için propan gazına ihtiyaçlarının olduğu" dile getirilen yardım kampanyası bu tür yardımlar için kurulmuş bulunan Charity sitesinde yer aldı.

2 gün içinde 4.500 dolar toplanılan kampanya kapsamında bir sunum yazısı paylaşan Amerika Kürt Topluluğu şunları dile getirdi:

"Sevgili dostlar, kar gütmeyen bir organizasyon olan Amerika Kürt Topluluğu, bu kış ihtiyacı olanlara yardım etmek için bağış toplamaktadır. Her gün ısınma ve yemek pişirmek için propan gazı gibi çok basit gereksinimlere ihtiyacı olan çok sayıda sığınmacı bulunuyor. Çocukların kışlık elbiselere ihtiyaçları var. Bebeklerin bebe mamasına ihtiyaçları var. Lütfen bu kış boyunca onlara yardımcı olabilmemiz için ihtiyaç duyacağımız parayı toparlayabilmemiz için biza yardımcı olun. Teşekkür ederiz."

Budadan Yardım kampanyasına destek olabilirsiniz.

 

Yeni yorum ekle