Ana içeriğe atla

Senatör Graham,Trump ve Erdoğan önünde bacak bacak üstüne atarak, Kürtlere yapılan saldırılara tepki gösterdi

Amerika

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump aralarında Lindsey Graham'ın da olduğu cumhuriyetçi senatörlerden bazılarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleşen görüşmeye davet etti...

Graham'ın iki lider önünde de bacak bacak üstüne atarak oturması dikkat çekti.Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham Trump'ın Suriye'den çekilme kararı veTürkiye'nin rojava harekatı ile Kürtlere yönelik saldırılara tepki olarak degerlemdirildi

Davete özellikle dışişleri konuları ile ilgili olan senatörler davet edildi ki bunlardan biri de Senato Dışilişkiler Komitesi Başkanı Jim Risch. Hem Risch hem de Graham başta Suriye politikası ve S-400 alımları olmak üzere Erdoğan'a sert eleştiriler getirmiş olan iki isim.

Trump'ın bu şekilde bir toplantı ile taraflar arasındaki buzları kırmayı amaçladığı konuşulurken daha önce bir devlet lideri ile bu şekilde bir görüşme gerçekleştirmediği kaydediliyor.

Lindsey Graham özellikle Türkiye karşıtı hamleleriyle dikkat çekiyordu. Graham son olarak Senato'da kabul edilen yaptırımların baş mimarı olarak biliniyor.

Yeni yorum ekle