Ana içeriğe atla

Trump: Kürtler için güvenli bölge kuracağız

Amerika

ABD tarafından davet edilen Suriye Demokratik Konseyi Eş Başkanı İlham Ehmed, Washington temasları sırasında Başkan Donald Trump ile görüştü. Görüşmede Trump’ın Kürtler için güvenli bölge kuracağını yinelediği belirtildi.

ABD Başkanı Donald Trump, Washington’a davet edilen Suriye Demokratik Konseyi Eş Başkanı İlham Ehmed arasında kısa bir görüşme gerçekleşti. Amerikanın Sesi Muhabiri Mutlu Civiroğlu sosyal medya hesabından görüşmeye ilişkin fotoğraf paylaştı. Görüşmede Trump’ın Kürtler için güvenli bölge kuracağını yinelediği belirtildi.

Washington’a davet edilen Ehmed, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Türkiye ile ABD arasında gündeme gelen 'güvenli bölge'nin Kürtler için hiçbir şekilde güvenli olmayacağını söylemişti.

CNN: Pentagon Güç Gönderecek

Öte yandan CNN, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) kaynaklarına dayandırdığı haberinde, ABD’nin askerlerinin Suriye’den geri çekilmesinde güvenli koşulların sağlanması amacıyla Pentagon’un bölgeye güç göndermeye hazırlandığını aktardı.

Haberde, gönderilecek güçte güvenlik nedeniyle yer alacak asker sayısı ve zamanının belirtilmediği de ifade edildi. CNN haberinin devamında, güvenlik için gönderilecek gücün geri çekilme operasyonlarına dikkat çekilmeden Suriye’nin birçok noktasına dağıtılacağını da bildirdi.

Yeni yorum ekle