Ana içeriğe atla

Fransız taraftarlar Türkiye maçında, ‘Kürt katliamını durdurun’ pankartı açtı

Avrupa

Fransa ve Türkiye millitTakımlarının 1-1 berabere kaldığı EURO 2020 Avrupa Elemeleri H Grubu maçında bazı Fransız taraftarlar üzerinde “Kürtler katliamını kurdurun” yazılı pankart kaldırdı.

Fransa ile Türkiye milli futbol takımları dün akşam EURO 2020 Avrupa Elemeleri H Grubu maçında 80 bin kişilik Stade De France da oynandı.

Türkiye’nin maçın 82’inci dakikasında bulduğu gol ardından Türk futbolcular Türk Silahlı Kuvvetleri ile Suriye Milli Ordusu’na bağlı grupların Rojava’ya yönelik operasyonuna “asker selamı” ile destek verdi.

Maçın 86’ıncı dakikasında ise Fransız taraftarlar, “Arretze de massacrer les Kurdes” (Kürt katliamını durdurun) yazılı bir pankart astı.

Fransa Spor Bakanı Maracineanu da “asker selamı” nedeniyle, “Türk oyuncuların asker selamı yapması spor ruhuna aykırı. UEFA'nın bu konuda bir yaptırım yapmasını talep ediyorum” açıklaması yaptı.

2 Yorum

Yorumlar

Çokta tin pankart açınca ne oldu beyinsizler bizim çocuklarımız golü attı slmi çaktı geldi 😥🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

Turkiye bolunuyor  anf haber den takip edebilirsiniz tirkolar askeri araclar nasil havada ucusuyor nasil kaciyor kopekler

Yeni yorum ekle