Ana içeriğe atla

Rusya: Türkiye'nin Suriye saldırısını desteklemesi büyük bir hata

Bölgeler

Türkiye'nin Suriye'yi hedef alan hava saldırılarına verdiği destek konusunda Rusya'dan ilk açıklama geldi. Rusya Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, bu desteği 'hata' diye niteledi.

Rusya Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, Türkiye’nin ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’deki askeri tesislere düzenlenen saldırıyı desteklemesinin ‘bir hata olduğunu’ söyledi. Suriye’ye düzenlenen füze saldırısı hakkında Facebook hesabından açıklama yapan Rusya Federasyon Konseyi Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin Suriye’ye yönelik şikayetleri olduğu anlaşılır bir durum. Ancak bu, saldırganlığın artırılması için gerekçe değil. Türkiye’nin de yer aldığı barışçıl çözümün gerçek yolu, Cenevre müzakerelerine destek için yapılan üçlü Astana görüşmeleridir. Batılıların füze saldırısı, sadece hayali kimyasal depolarını değil, Batı’nın pek de ilgi duymadığı Suriye çözüm sürecine de darbe vuruyor.”

Yeni yorum ekle