Ana içeriğe atla

Duran Kalkan: ABD kararında ciddi

Güncel

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan, ABD'nin başına koyduğu para ödülüne ilişkin yaptığı açıklamada, alınan kararın ciddi olduğunu ifade etti.

ANF’ye röportajda bulunan Duran Kalkan, ABD’nin kararına ilişkin verdiği açıklamada, “Bu saldırıyı önemsemek gerekir. Ciddidir. İnkar-imha ve küresel gericilik, fırsat bulursa Kürt soykırımını başarıya götürmek istiyor. PKK’yi tasfiye ederek, Kürtleri parçalayarak, Kürt inkarı ve imhasını gerçekleştirmek istiyor. Bu tehlike vardır. Bu tümden kalkmış değildir. Kimse hata ve yanlış içinde olmamalıdır, yapmamalıdır. Mücadele edilirse de çok zayıftır” şeklinde konuştu.

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan, “ABD, yeniden komployu diriltmeye, örgütlemeye ve güncelleştirmeye, yeni bir komplo sürecini başlatmaya çalışıyor. Yönetimimize karşı vur emri düzeyindeki son saldırı kararı, bunu ifade ediyor” diyerek, “Daha çok neyi öne sürüp kazanacaklar belli değildir. Fakat bununla biraz daha saldırı geliştirmek, kafa karıştırmak, bazı Kürt çevrelerini ürkütmek, Kürtleri parçalamak vb. arayışlar ve istemleri var. Bunları istiyorlar" sözlerine yer verdi.

Yeni yorum ekle