Ana içeriğe atla

İsviçre'nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu başladı. Bu sene 48.si düzenlenen zirveye 70'den fazla ülke katılıyor.

Güncel

İsviçre'nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu başladı. Bu sene 48.si düzenlenen zirveye 70'den fazla ülke katılıyor. Kürdistan Başbakanı Neçirvan Barzani de Davos Zirvesi’ne katılan liderler arasında yer alıyor.

Avrupa ve dünyadaki büyük yatırımcıları ülkesine çekmeyi başaran Portekiz, son yıllarda hızla gelişen ekonomisi ve azalan işsizlik oranıyla dikkat çekiyor. EuroNews’ın haberine göre; Manuel Caldeira, Portekiz Ekonomi Bakanı: “Portekiz'de bir gelişim söz konusu... 2017'de gayri safi milli hasıla yüzde 2.8 büyüdü ve 2018 verileri de gelişme gösteriyor. 2017 yılında ihracat oranı yüzde 11.5 arttı. Bu da şirketlerimizin rekabet gücünün artığını ve uluslararası pazarın da genişlediğini gösteriyor” dedi.

3 bine yakın siyasetçi, akademisyen ve STK temsilcisi katılacak

Zirveye dünyanın önde gelen liderlerinin yanı sıra üç bine yakın siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi de katılacak. Zirvede Türkiye'yi ise Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya temsil edecek. Türk iş dünyasının temsilcileri de Davos’ta hazır bulunacak.

Yeni yorum ekle