Ana içeriğe atla

Selahattin Demirtaş'ın avukatından HDP'ye toplu istifa çağrısı

HDP

HDP’nin cezaevinde bulunan bir önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman’dan HDP’ye toplu istifa çağrısı geldi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından 20 belediyesine kayyım atanan HDP’de, başta görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanı Selçuk Mızraklı olmak üzere çok sayıda belediye eşbaşkanı gözaltına alınmıştı.

Tarafsız Haber Ajansı'nda yer alan habere göre, HDP’li siyasetçilere yönelik gözaltılar devam ederken Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman, HDP’nin fiilen tasfiye edildiğini söyledi.

Twitter’dan paylaşımda bulunan Karaman, “Fiilen tasfiye edilen/edilmek istenen bir HDP var. HDP’nin elinde ise toplu istifa ederek ara seçim ile hodri meydan deme imkânı var. TMM istifaları kabul eder ve ara seçim olursa ne ala: Yeni bir çıkış olabilir. Kabul etmezse, iktidarın tasfiye politikası ifşa olur” ifadelerini kullandı.

Karaman, bir takipçisinin “Sanki toplu istifa zamanı” yönündeki mesajına da “Siyasal varlık, TBMM’de bulunmayla sağlanmadı, sağlanamaz. Politika üretiminin yegane merkezi Meclis değildir. Bilakis, bu koşullarda Mecliste bulunma, HDP’nin politika üretiminden ziyade, iktidarın meşruiyetininin tahkim aracı haline gelmiş durumda. Bir şey yapmalı, yapılmalı” yanıtını verdi.

16 Yorum

Yorumlar

Çok geç kalınmış bir hamle çünkü rejim seçme hakkını ortadan yeni kaldırmamış seçmene ipotek muamelesi kabul edilemez bugün gelinen noktada basiretsis davranan muhalefetin en büyük etgen olduhu ortadadır 

Hdp 24 haziran seçimlerinde doğudaki illerden oy alamadı yani televizyondada gösterdiiği gibi birisi mühürü alıp pusaların hepsinde mhp ye oy nastı bunu herkes izlefi chp de izledi hepsinin amacı 13 binlira ne demokrasi ne halkların özgürlü hepsi hikaye hepsi abd nin sarayın soytarısı

Bu soysuzlara dünyanın hiçbir ülkesinde siyaset yaptırmazlar.ispanya ne yaptı.darmadağın etti Katalan bölücüleri.bask bölgesi bölücüleri eta nın siyasal ayağı heri batasuna partisini kapattı sonsuza kadar.hdp kapatılmalı ve yerine asla bir daha bölücü parti kurulmamalıdır.çok müsamaha gösteriliyor bu teröristlere.

Adamlar faşist olduğunu bile kabul ediyor kahpe içerimizde işte kilit tutmuyor maalesef 

Topluca istifa etsinler topluca Türkiye'den gitsinler Pkk nın partisini de Pkk yıda bu ülkede istemiyoruz herkes sizin bölücü emellerinizi gerçekleştirmek içinmi çocuk büyütüyor verin çaldığınız çocukları kendi çocuklarını dağa yollasın Hdp milletvekilleri İstiklâl Marşımızı okumayın bayrağımızı tanımayın sonra demokratik olmamakla suçlayın iktidarı alo nerde olduğunuzu sanıyorsunuz hayalinizdeki Kürdistandamı bölmek isteyerek İsraile ve Ermenistana hizmet edenlerin bu topraklarda işi yok

Bırak onlarda onur ve haysiyet yoktur hdp nekadar onursuz varsa bulup vekil ve başkan yaptı onlar onar istifa etmezler 

Ya bi yol bulacaz yada bi yol açacaz 

Kesinlikle doğru bi karar olur HDP bunu yapmalı çünkü başka çare bırakmıyorlar malesef 

Toplu istifa en mantikli hamle şuan için,ama bi daha hdp yi toplayamazlar bi kere dağıldı mı,demirtaş ve figan yüksekdağın çıkması lazım

Millet boğuldu siyasetinizde. Ne yaptığınız belli değil. Kimsenin umrunda bile değilsiniz artık. Canli canlı milletin gözü önünde olseniz kimse yardıma gelmez. Politikalarınız iflas etti. Hedefiniz nedir bilen yok. Kardeşlik narasiyla soytarılarla biraraya geldiniz. Milletinize dönün gercek halkiniza dönün. Bakin ne haldeler. Perişan lal olmuş bu millet neden sessiz. Meclisten acilen ayrılın bu sizin son şansınız. Yoksa tarihin çöplüğünde bile bulamazsınız artık kendinizi. 

Yeni yorum ekle