Ana içeriğe atla

Başbakan Mesrur Barzani: Güçlü bir Kürdistan için tarihi adım

Kürdistan Bölgesi

Başbakan Mesrur Barzani, yaptığı yazılı açıklamada, reform sürecinin 9’uncu hükümet kabinesinin öncelikli görevlerinden biri olduğunu belirtti ve reform yasa tasarısını onaylamasından dolayı Kürdistan Parlamentosu’na teşekkür etti.

Onaylanan yasa tasarısının hükümetin çalışma programının önemli bir bölümünü oluuşturduğunu belirten Başbakan, “Bu yasa tasarsının amacı; genel giderlerin, memurlar, başı dik şehit aileleri ve kahraman Peşmergelerin maaşlarının adelet temelinde yeniden düzenlemesidir” ifadelerini kullandı.

Başbakan, hükümetin geçen temmuz ayında kurulmasından sonra söz konusu yasa tasarının taslağını güçlendirmek için yüksek bir komisyon kurulduğunu belirtti.

Parlamento tarafından onaylanan yasa tasarısıyla tüm kesimlerin haklarının korunduğunu vurgulayan Başbakan, reform sürecini sürdürmeye kararlı olduklarını ifade etti.

Tüm sektörlerde reform  yapmak istediklerini belirten Başbakan, şunları kaydetti.

“Bu yasa tasarısı, hükümetin yolsuzlukla mücadelede sınır koymadığının ve iradesinin belgesidir. Bu, aynı zamanda modern bir hükümet, şeffaf, ayrım gözetmeden ve daha fazla hizmet için atılmış bir adımdır.”

Kürdistan Parlamentosu bugün emeklilik, maaşlar, ödenekler, bağışlar ve imtiyazlarla ilgili düzenlemeleri içeren yasa tasarısını onayladı.

Yeni yorum ekle