Ana içeriğe atla

Trabzon'da saldırıya uğrayan vatandaşlardan Kürdistan Bayraklı paylaşım

Kürdistan Bölgesi

Kürdistan yazılı atkı ile fotoğraf çektirmek istedikleri için lince uğrayıp sınır dışı edilen grup, Kürdistan Bölgesi bayrağı ile fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaştı.

Kürdistan Bölgesi'nden Trabzon Uzungöl’e gelen turist kafilesi, ‘Kürdistan’ yazılı atkı ile fotoğraf çekmek isterken lince maruz kaldı. Saldırıya maruz kalan 9 kişi gözaltına alındı ardında da sınır dışı edilidi. Saldırgan gruptan ise gözaltına alınan olmadı.

Kürdistan yazılı atkı ile fotoğraf çektirmek istedikleri için lince uğrayanlar Kürdistan Bölgesi bayrağı ile fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaştı. Gözalına alınıp haklarında sınır dışı edilme kararı verilen 5'i kadın 9 kişi de Türkiye'den ayrıldı.

Kürdistan Bölgesi Hükümeti, gözaltındakilerin serbest bırakılmasını istemişti.

Ne olmuştu? 

Dün, Kürdistan Bölgesi’nden gezi amacıyla Trabzon'un Çaykara ilçesindeki Uzungöl'e giden 50 kişilik grupta yer alan 9 Kürt üzerinde “Kürdistan” yazılı atkılarla fotoğraf çektirmek isterken bölgedeki bir grup ırkçı tarafından saldırıya maruz kalmıştı.

Saldırgan grubun “Kürdistan” yazılı atkıya tepki göstererek, Kürt grubu ölesiye dövdüğü kameralara yansıdı.

Jandarma ekipleri söz konusu ırkçı saldırının ardından saldırıya uğrayan 9 Kürt’ü gözaltına altına alınmıştı.

1 Yorum

Yorumlar

Sizce rezalet olarak bu size yetmez mi ey Kürdistan Dışişleri Bakanlığı? Vatandaslarınız dayak yedi, yedikleri dayaklarla kaldılar. Vatandaşlarının hakkını adalet ile bile alamayan böyle hükümet rezalet hükümetidir NOKTA.

Yeni yorum ekle