Ana içeriğe atla

Elazığ’da deprem: Bilanço gün ağarınca ortaya çıktı

Kuzey Kürdistan

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde, şimdiye kadar 20 kişi hayatını kaybetti, en az 1015 kişi de yaralandı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) Twitter hesabından yapılan bilgilendirmede, Sivrice ilçesinde saat 20.55'te 6,8 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem yerin 6,75 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Kandilli Rasathanesi ise depremin 6,5 büyüklüğünde olduğunu açıkladı.

AFAD: 20 Kişi Öldü, 1015 Yaralı Var

AFAD depremde, Elazığ’da 16, Malatya’da 4 kişinin hayatını kaybettiğini; Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Batman, Maraş ve Urfa'da 1015 kişinin de yaralandığını açıkladı.

AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, Sivrice'deki deprem sonrasında bölgede 4 ve üzeri büyüklükte 11 sarsıntı meydana geldiği, toplam artçı sayısının da 184 olduğu belirtildi.

Elazığ merkezde Mustafa Paşa Mahallesi'nde 1 kişi, Maden ilçesine bağlı Gezin köyünde çöken binadan 2 kişi sağ çıkarıldı. Malatya'nın Doğanyol ilçe merkezindeki Gökçe Mahallesi'nde yıkılan iki katlı kerpiç evin enkazından ise 2 kişi kurtarıldı.

Öte yandan Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "19 vatandaşımızı kaybettik. Malatya'da 221, Elazığ'da 551 yaralımız var" açıklamasında bulunmuştu.

Koca, enkaz altında kalan vatandaşlarla ilgili olarak da "Elazığ'da 30'a yakın göçük altında vatandaşımız olduğunu biliyoruz, depremde ölü sayısı artabilir" diye konuştu.

Deprem, Adana, Hatay, Osmaniye, Dersim, Antep, Urfa, Malatya, Mardin, Samsun, Tokat, Çorum, Mardin, Maraş, Kayseri ile Rojava’da da hissedildi.

Yeni yorum ekle