Ana içeriğe atla

Peşmerge Bakanlığı'nda reform süreci: Çalışmalar başladı

Peşmerge
Kürdistan Bölgesi

Kürdistan Bölgesi Peşmerge Bakanlığı’nda daha önce yapılacağı açıklanan ve bütün Kürdistanlılar'ın bir an önce gerçekleşmesini bekledikleri reform süreci devam ediyor.

Uluslararası Koalisyon Güçleri heyeti dün Peşmerge Bakanlığından bir heyetle Peşmerge Güçleri’ndeki reform çalışmaları konusunu görüştü.

Yapılan ön çalışma sonucu 35 maddelik reform paketi hazırlandığı ve bu maddeler üzerinde çalışmaların başlandığı bildirildi.

Rûdaw’a konuşan Bakanlık iletişim işbirliği sorumlusu Albay Hejar Ömer, “Uluslararası koalisyon güçlerin yardımıyla Peşmerge Bakanlığı’nda reform süreci başladı” dedi.

Reform çalışmaları hakkında bilgi veren Ömer, “Bakanlıkta reform süreci devam ediyor. Şu ana kadar 35 maddenin 13’ü üzerinde çalışmalar başladı” ifadelerini kullandı.

Almanya, ABD, İngiltere ve Hollanda gibi ülkelerin askeri danışmanlarının bu süreçte Peşmerge Güçleri’ne lojistik destek vereceğini kaydeden Ömer, “Dün Uluslararası Koalisyon Güçleri ile yaptığımız toplantı da bize farklı konularda destek vermeye devam edeceklerini söylediler” diye konuştu.

 

Yeni yorum ekle