Ana içeriğe atla

PKK'den Rojava operasyonu açıklaması

PKK
Rojava

PKK, Türkiye'nin Rojava operasyonu ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"ABD yaptığı açıklama ile gösteriyor ki, hem Rojava’nın işgal edilmesine hem de IŞİD'in sorumluluğunun Türk devletine verilmesine karar vermiş. ABD’nin kararının hiçbir ahlaki ve insani boyutu yoktur. 100 yıldan beri devletlerarası çıkarlara kurban edilen Kürt halkı bir kez daha kurban edilmek isteniyor. Ancak bu sefer onların umduğu gibi olmayacak. Kürt-Arap-Asuri-Süryani halkları ve onların uluslararası alandaki gerçek dostları sonuna kadar soykırımcı sömürgeci Türk devletine karşı direnerek, kendi tarihlerini yeniden yazacaktır" denildi. 

Açıklamada ABD'nin geri çekilirken IŞİD'in sorumluluğunu da Türk devletine bıraktığı öne sürülürken, "Erdoğan’ın bölge politikalarında mültecileri ve IŞİD üyelerini bir şantaj aracı olarak nasıl kullandığı çok iyi biliniyor. Duyarlı dünya kamuoyu, uluslararası kurumlar ve ülkeler bu büyük tehlike karşısında hemen harekete geçmelidir"

5 Yorum

Yorumlar

Sizlerin en büyük düşmanı yine sizsiniz başınızdakilerin hain olduğunu anlıyamıycak kadar aptalsınız sizde gazla çalışıyonuz halkına ihanet eden sizin gibi bir millet görmedim 

Yeni yorum ekle