Ana içeriğe atla

IŞİD kampında bir kadın, IŞİD zihniyetine göre yaşamadığı gerekçesiyle recmedildi

Rojava
IŞİD

Hol Kampı’nda tutulan IŞİD'li kadınlar, Pakistanlı Fatima Abdulellah isimli kadını IŞİD zihniyetine göre yaşamadığı gerekçesiyle recmederek katletti.

Haseke’nin 45 km doğusundaki Hol Kampı’nda IŞİD tehdidi sürüyor. 71 bin kişinin kaldığı kampta, 40 bini aşkın IŞİD teröristlerinin eş ve çocukları tutuluyor. IŞİD zihniyetinin halen yaşatıldığı ve sık sık IŞİD yöneticileri ile Türkiye  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek gösterilerinin yapıldığı kampta, katliam haberleri gelmeye devam ediyor.

Kampta bugün de Pakistanlı olduğu belirlenen 50 yaşındaki Fatima Abdulellah isimli kadının cenazesi bulundu. Fatima’nın IŞİD'li kadınlar tarafından “IŞİD kurallarına” göre hareket etmediği gerekçesiyle recmedildiği öğrenildi.

Kampın güvenliğinden sorumlu bir yetkili, ihbar üzerine hemen harekete geçtiklerini, IŞİD'li kadınların katlettiği Fatima’nın cenazesini gizlice gömmek isterken yakalandığını aktardı.

Yetkili, IŞİD'li kadınların kamp içerisinde bir “IŞİD mahkemesi” kurduklarını ve yargıladıkları kişileri daha sonra katlettiklerini belirtti. IŞİD zihniyetine göre yaşamayan herkesin IŞİD’li kadınlar tarafından hedef alındığını belirten yetkili, kadınların siyah çarşaflarla gizlendiğini söyledi.

 

Yeni yorum ekle