Ana içeriğe atla

TFF tarihinde ilk kez Amed Spor'a uygulanan görülmemiş ceza

Spor
Kuzey Kürdistan

PFDK, TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Amed Sportif Faaliyetler’in Çorumspor ile çıktığı karşılaşmada hakem tarafından kırmızı kart gösterilen kulüp doktoru Hakan Tekin’e 5 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübeye giriş yasağı ile 3 bin TL para cezası verdi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), dünkü kararına göre Çorum Belediyespor maçında yaşananlarla ilgili Amedspor’a 6 bin TL. para cezası verdi.

Cezalardan biri de Amedspor kulüp doktoru Hakan Tekin’e kesildi.

Uzun yıllardır kulüpte doktorluk yapan Dr. Hakan Tekin’e geçen hafta oynanan Çorumspor maçında, “rakip takım sporcusuna yönelik saldırı gerekçesiyle” 5 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübeye giriş yasağı ile 3 bin lira para cezası verildi.

İlk kez bir maçta hakem tarafından kulüp doktoruna kırmızı kart gösterilirken, bunun yeni yönetmelik ile mümkün hale geldiği öğrenildi.

Dr. Hakan Tekin, daha önce takımının uçak ile yaptığı yolculukta, aynı uçakta fenalaşan bir yolcuya yaptığı müdahale ile Türkiye gündemine gelmişti.

Amedspor takım doktoru Hakan Tekin, maçta kendi takımlarına tepki gösterdiği sırada kalp krizi geçiren bir Karagümrükspor taraftarının hayatını da kurtarmıştı.

Tekin, dilini yutan taraftara zamanında müdahale ederek, yaşama döndürmüştü.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ayrıca, Çorumspor maçında “taraftarın neden olduğu saha olayları”nedeniyle Amedspor’a 6 bin TL para cezası verdi. 

 

Yeni yorum ekle