Ana içeriğe atla

AKP'li Belediye Başkanı'ndan Trabzonlu kadına: Sizi biz Müslüman yaptık!

Türkiye

AKP'li Belediye Başkanı Güngör, esnaf ziyareti yaptığı sırada Trabzonlu bir kadına 'Sizi biz Müslüman yaptık' dedi. Güngör'ün tepkiler üzerine özür dilediği bildirildi.

Maraş’ın AKP'li Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, esnaf ziyareti yaptığı sırada Trabzonlu bir kadına 'Sizi biz Müslüman yaptık' ifadelerini kullandı.

Maraş il merkezinde esnaf ziyaretinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile Trabzonlu olduğunu belirten bir kadın arasında yaşanan 'Sizi biz Müslüman yaptık' diyaloğu yurttaşların tepkisini çekti.

Kadın şaşkınlığını gizleyemedi

AKP’li Güngör sohbet ettiği bir kadının Trabzonlu olduğunu öğrenince "Sizi biz Müslüman yaptık" ifadelerini kullanınca, kadın ise şaşırarak "Ne demek yani o?" sözleriyle tepki gösterdi.

Birçok yerel gazete ve televizyonda yer alan görüntülerin ardından Güngör'e tepkiler çığ gibi büyüdü.

Başta Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu olmak üzere İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ve şehrin önde gelen diğer isimleri de Hayrettin Güngör’e tepki gösterdi.

Trabzon Belediye Başkanı AKP'li arkadaşını savundu

Güngör tepkiler üzerine sosyal medya hesabından özür dilerken Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nu da aradı. Başkan Zorluoğlu görüşmenin detaylarını, ”Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı eski bir dostumdur. Dün akşam üzgün olduğunu söyledi. Sokakta Trabzonlu bir hemşerimizle boş bulunduğunu maksadını aşan sözler söylediğini ifade etti ve özür diledi. O da eksiğini hatasını gördü, bazen biz de böyle hatalara düşebiliyoruz. Maksadının bu olmadığını biliyorum. Niyetlere bakmak lazım. Niyetinin halis olduğunu biliyorum. Maraş bizim kardeş şehrimiz ve inşallah bizim dönemimizde hem Trabzon Caddesi hem de Maraş Caddesiyle ilgili özel projemiz var. Ufak bir yol kazası diyelim ve üzerinde çok durmayalım diye öneriyorum'' ifadeleriyle anlattı.

AKP'den, seçimler öncesi Trabzonlular'a 'Yunan' göndermesi

31 Mart Yerel Seçimlerinde Esenler Belediye Başkanı AKP'li Tevfik Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu memleketi Trabzon üzerinden eleştirirken 'Pontus' imasında bulunmuştu. Trabzonlulular da AKP'li Göksu'ya sert tepki göstermiş, kente mitinge gelen İmamoğlu’nun binlerce Trabzonlu coşkuyla karşılayarak hükümete tepki göstermişti.

 

Yeni yorum ekle