Ana içeriğe atla

Ali Babacan'dan AKP'lilerle yüz yüze görüşme

Türkiye
Politika

Yeni parti için hazırlık yapan Ali Babacan’ın kurmaylarının, davet ettikleri isimleri, “Yeni parti Türkiye’nin yıldızı olacak” diyerek ikna etmeye çalıştıkları öğrenildi. Diğer yandan Ali Babacan’ın “Ahmet Davutoğlu daha cesur çıktı” şeklindeki söylemlerden rahatsız olduğu aktarıldı.

Yeniçağ gazetesinden Barış Yahya Çinçin’in haberine göre; Ali Babacan’ın ekibinden önemli bir kaynak, çalışmaların devam ettiğini ve yeni partiye AKP’den katılacak isimlerin önümüzdeki günlerde belli olacağını söyledi.

Ali Babacan’ın kurmaylarından bazılarının, AKP’li isimleri aradığı daha önce öğrenilmişti ancak bazılarının birebir görüşme gerçekleştirdiği detayı da ortaya çıktı. Diğer yandan, daha önemli görülen isimlerle hem telefon görüşmesi yapıldığı hem de yüz yüze görüşme ayarlandığı öğrenildi. Babacan’ın ekibinin bu görüşmelerde, yeni partinin politikalarını anlattığı ve Babacan’ın partisinin Türkiye’nin yeni yıldızı olacağını söyledikleri kaydedildi.

"Davutoğlu Cesur Çıktı"

Ali Babacan’ın, seçmen bazında yapılan ve “Ahmet Davutoğlu, Babacan’dan daha cesur” çıktı şeklindeki eleştirilerden rahatsız olduğu, kurmaylarına isimleri davet etmede hızlanmaları talimatını verdiği öğrenildi. Ali Babacan’ın kemik ekibinde yer alan isimlerin yoğun bir çalışma içinde olduğu ve temaslarını hızlandırdığı biliniyordu.

İsimleri Dikkatle Seçiyorlar

Ali Babacan’a yakın bir kaynaktan alınan bilgiye göre, partiye davet edilen isimlerin titizlikle seçildiği, partinin çok güçlü olmasının hedeflendiği aktarıldı. Babacan’ın partisine davet edilen isimlerde, başarılı geçmiş ve halkta yüksek karşılık arandığı öğrenildi.

Yeni yorum ekle