Ana içeriğe atla

Temel Karamollaoğlu'na 'Terörle İlişkilidir' damgası

Türkiye

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran seçimlerinden sonra pasaport çıkarmak istediğini ancak adının karşısında "Terörle irtibatlıdır" diye yazıldığı için alamadığını ifade etti. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 24 Haziran seçimlerinin ardından pasaport değiştirmek için gittiği nüfus müdürlüğünde isminin karşısına "terör" ifadesinin yazıldığını ve pasaport alamadığını belirtti.  

Katıldığı bir TV programında konuşan Karamollaoğlu, pasaport yasağının daha sonra kaldırıldığını belirterek, "Milletvekillerine verilen bir yeşil pasaport var şimdi onu emekli milletvekilleri için diplomatik pasaporta çevirdiler. Pasaportu değiştirmek için nüfus müdürlüklerine gittim. Nüfus müdürü sıkıldı falan, 'Ne oldu?' dedim. 'Efendim, size pasaport veremeyiz' dedi. 'Niye veremezsiniz?' dedim. 'Sizin isminizin karşısına 'terör' yazmışlar' dedi. Genel seçimlerden hemen sonra oluyor bu olay. Ne yazmışlar? Terör. 'Peki niye yazmışlar?' dedim. 'Onu biz soramıyoruz efendim' dedi. Benim gibi 1701 bin insanın isminin önüne terör ile irtibatlıdır diye yazmışlar. Allah'tan korkun ya, bu kadar düşmez bir insan. Bu olaydan hemen sonra 10-15 gün içinde kaldırdılar sonra. Niye kaldırıldı, nasıl kaldırıldı, o ifade neden konuldu bilmiyorum. Devlet böyle yönetilmez. Ben bunu bir sene sonra söylüyorum ama bu bir skandal.Bu yazıyı yazdıran İçişleri Bakanlığı. Bakanın talimatı falan var mı bilmem ben. Allah'tan korkun. Siz bir parti genel başkanının özellikle Saadet Partisi genel başkanının isminin karşısına bunu yazıyorsunuz. Türkiye böyle yönetilmez" dedi. 

 

Yeni yorum ekle