Ana içeriğe atla

Son Dakika

Karayılan: Yaşamına son verme doğal bir eylemdir!

PKK Yürütme Komitesi üyesi Murat Karayılan, açlık grevleriyle ilgili yaptığı bir radyo röroptajında cezaevinde hayatlarına son veren mahkumlarla ilgili olarak "Gerekli mesajı vermek için bu eylemlerin olması doğaldır" şeklinde konuştu.

General Eziz Weysi: Ne Radikal Sağ, Ne Radikal Sol, Sadece Doğru Yol!

Özellikle Arap baharından sonra, bir kısım Kürtler, öfkeli ve bir zorlu bir fırtına gibi Ortadoğu’nun büyük bölümünü ve özellikle Arap ülkelerini saran rüzgarın iyi bir fırsat olduğunu ve bundan kazanabileceklerini düşündüler. Bu kesimler bu zorlu atmosferin Kürdistan üzerindeki etkilerini fırsat bilerek ve Kürdistan yönetiminin eksikliklerini de bahane ederek, mevcut iktidarı devirerek kendilerini alternatif haline getirmek istediler; yani temel istekleri reform veya çözüm değildi, ama iktidarı ele geçirmekti.

Erdoğan, S-400 krizinde 'Suriyeli Kürtler şartı' koşabilir

Artıgerçek'teki köşesinde ABD ile Türkiye arasındaki S-400 krizini değerlendiren bir yazı yazan Koray Düzgören, ABD’nin, Ankara’nın S-400’lerden vazgeçmesi karşılığında Kürtlere desteği keserek taviz verme hesapları yaptığı söylentilerine dikkat çekti ve Washington’da Kürtlerin sırtından S-400’lerle ilgili başka bir kirli oyun tezgâhlanmak istendiğini vurguladı.

Necmettin Kerim: Selahaddin Demirtaş artık Kürtler için bir semboldür

BasNews'ten Ruken Hatun Turhallı Necmettin Kerim ile son derece önemli bir röportaj gerçekleştirdi. Kerkük'ten Afrin'e, 140'ncı maddeden güncel zorluklara bir çok konu üzerinde görüşlerini dile getiren Necmeddin Kerim Kürdistan'da çok farklı partilerin olabileceğini ancak askeri güçlerin tek olmasının önemine değinerek, "Kürdistan Bölgesi'nde tek bir askeri gücümüz olsaydı, Mesud Barzani'nin hakimiyeti olsaydı Kerkük düşmezdi." tesbitinde bulundu.

Suriye'de Fırat'ın doğusunu neler bekliyor?

İngiltere ve Fransa, Suriye’nin kuzeyindeki uluslararası koalisyon kuvvetlerindeki konumlarını belirlemek için ABD’den sorularına cevap bekliyor. ABD ve Rus ordusu, Suriye hava sahasında “sürtüşmenin engellenmesi” kuralını bir kez daha yinelerken, Türkiye, Avrupa tarafından Fırat’ın doğusuna askeri operasyon konusunda uyarıldı.