Ana içeriğe atla

Son Dakika

Neçirvan Barzani'den ekonomik büyüme yolunda ABD adımı
Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, ABD'li şirketlerle ortak projeler yürüteceklerini söyledi.
Ahmet Derikli 24/06/2019, Pt - 11:25

Mahkemeden Ahmet Türk kararı

İçişleri Bakanlığı’nın Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atanmasına gerekçe olarak sunduğu “görevi kötüye kullanma” ve “ihalelere fesat karıştırma” iddiaları hakkında savcılık takipsizlik kararı verdi. Kararın gerekçesinde Ahmet Türk ve MARSU yöneticilerinin kanuna uygun hareket ettiği belirtildi.  
Neçirvan Barzani: Yeni bir dönem başlayacak

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Irak ve Türkiye ilişkileri bağlamında yeni bir dönemin başlayacağını söyledi.

Kürdistan Bölgesei Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

Neçirvan Barzani, görüşmenin ayrıntılarına ilişkin şunları kaydetti:

Hogir Bextiyar 22/06/2019, Ct - 15:36
Neçirvan Barzani ve Recep Tayyip Erdoğan görüşmesinin içeriği açıklandı

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmede iki taraf arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi konusunda hemfikir oldukları açıklandı.

Neçirvan Barzani bugün, Recep Tayyip Erdoğan tarafından Dolmabahçe Sarayı’nda ağırlandı. Bir buçuk saatten fazla süren görüşme basına kapalı yapıldı.

Görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, Erdoğan yeni görevinden dolayı Başkan Neçirvan Barzani’yi birkez daha tebrik ederek, kendisine başarı temennisinde bulundu.

Açıklamada, şöyle denildi:

Hogir Bextiyar 21/06/2019, Cu - 20:46