Ana içeriğe atla

Son Dakika

Öldürülen Iraklı protestocunun annesinden Başkan Barzani'ye: Sadece sen devrimcisin!

Irak’taki protesto gösterilerinde yaşamını yitiren ilk gösterici olan Muhammed Habib Sadi’nin annesi, Başkan Mesud Barzani’ye teşekkür ederek, “Sadece sen devrimcisin ve liderliğe layıksın” dedi.

Başkan Mesud Barzani’nin talimatıyla Barzani Yardım Vakfı (BCF) yetkilileri, Irak’ın başkenti Bağdat başta olmak üzere diğer kentlerde yaşamını yitiren göstericilerin ailelerine taziye ziyareti gerçekleştirip, maddi yardımda bulundu.

IŞİD’in hedefi Kürdistani bölgeler

Kürdistan idaresi dışında kalan Kürdistani bölgelerden biri olan Xaneqin’de terör örgütü IŞİD’in saldırılarının artması üzerine 250 aile evlerini terk ederek güvenli bölgelere sığındı.

ABD'den Esad rejimine yaptırım öngören tasarıya onay

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'deki savaş suçları nedeniyle Beşar Esad rejimi ile buna destek veren yabancı paralı askerlere yaptırım öngören Caesar Suriye Sivil Koruma Yasası'nı onayladı.

ABD'nin 2020 savunma bütçesi içine eklenen Caesar Suriye Sivil Koruma Yasası, Trump tarafından imzalandı.

Söz konusu yasa, Suriye'de Esad rejiminin son 8 yılda işlediği savaş suçlarından sorumlu tutulabilmesine olanak sağlayacak.

Neçirvan Barzani ile Mesrur Barzani'den BAE ziyareti

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ile Başbakan Mesrur Barzani Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi’de Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Ziyad ile bir araya geldi.