Ana içeriğe atla

Son Dakika

Başkan Barzani, AB Büyükelçisi ile Rojava'yı görüştü

Başkan Mesud Barzani, Avrupa Birliği’nin Irak Büyükelçisi Martin Huth ile yaptığı görüşmede Rojava’daki Kürtlere ilişkin endişelerinidi yineledi.

Başkan Barzani bugün yeni atanan Avrupa Birliği’nin(AB) Irak Büyükelçisi Martin Huth ile bir araya geldi.

Başbakan Barzani: Türkiye'nin bölgenin demografisini değiştirmesi kabul edilemez

Başbakan Mesrur Barzani, Suriye Gelecek Partisi Başkanı Ahmed el-Cerba’yı kabulünde, Rojava’ya yönelik operasyonun son bulması ve sorunların barışçıl yollarla çözülmesi gerektiğini belirtti.  

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani bugün Suriye Gelecek Partisi Başkanı Ahmed el-Cerba ve beraberindeki heyeti Başbakanlık Konutunda kabul etti.

Görüşmede Türkiye’nin bölgenin demografyasının değiştirilmesinin kabul edilmeyeceği belirtildi.

Lindsey Graham: Kürtlere yaptığımız onursuzca!

Türkiye'ye bir dizi yaptırım uygulanması için bir yasa tasarısı hazırlanmasının başını çeken ve ABD Başkanı Donald Trump'ın güçlü destekçilerinden Lindsey Graham, Türkiye'nin Kuzey Suriye operasyonu ve Kürtler'in ABD tarafından kendi başlarına bırakılmalarını yorumladı ve, "Her zamankinden daha fazla kaygılıyım" dedi.

Fox News'a konuşan Graham, "Cehennemden yaptırımlar" tehdidini yineledi ve "Amerikalılar'ın ürettiği F16'ların, Türkiye tarafından Kürtleri bombalamak için kullanılması beni gerçekten sinirlendiriyor" ifadelerini kullandı.

Başkan Mesud Barzani: Savaş Dursun

Türkiye'nin Rojava Kurdistan'ına yönelik operasyonu ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Mesud Barzani, operasyonun bir an önce bitirilmesi gerektiğini ve bütün tarafların bunun için çaba göstermesi gerektiğini bildirdi.

Erdoğan'dan 'Suriye Hava Sahası' açıklaması

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Rojava’ya yönelik operasyona ilişkin, “Bizim Kürtlerle herhangi bir sorunumuz yok” ifadelerini kullanırken, hava sahasının kapatılmasıyla ilgili ise hava sahasının ABD'ye değil Suriye'ye ait olduğunu dile getirdi.